14 marzec 2023

Skradzioną ciężarówką uderzył w bmw potrącając jego kierowcę

fot. KMP w Tarnowie
Policjanci ze Szczurowej, ustalili personalia mężczyzny, który pod koniec lutego br. doprowadził do kolizji drogowej i uszkodzenia ciała mieszkańca powiatu brzeskiego. W trakcie czynności okazało się, że ciężarówka, którą sprawca kierował, a po kolizji porzucił, była przez kierującego wcześniej skradziona w Tarnowie.
REKLAMA

26 lutego br. około godz. 21.35 policjanci wydziału ruchu drogowego zostali zadysponowani przez dyżurnego brzeskiej komendy do obsługi zdarzenia drogowego w Bielczy. Na miejscu na policjantów oczekiwał kierujący bmw, któremu załoga karetki pogotowia udzielała pomocy, oraz pasażerka tego pojazdu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy przebywali w zaparkowanym w zatoczce samochodzie omijający ich samochód ciężarowy uderzył w lusterko ich pojazdu, po czym odjechał. Kierowca bmw ruszył za sprawcą, wyprzedził go i zmusił do zatrzymania. Gdy szedł w kierunku ciężarówki, aby porozmawiać z kierowcą ten ruszył zmuszając pokrzywdzonego do odskoczenia, zahaczając o jego nogę i jednocześnie ponownie uszkadzając stojące bmw. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała i został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Następnego dnia, nad ranem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o porzuconym pojeździe ciężarowym na jednym z parkingów w Borzęcinie. Samochód miał uszkodzenia, które jasno wskazywały, że pojazd brał udział w kolizji. Śledczy wykonali oględziny, zabezpieczyli okoliczny monitoring i dokonali sprawdzeń pojazdu w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że samochód ten został zarejestrowany przez tarnowskich policjantów jako skradziony. Nadto, policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej pracując nad sprawą ustalili, że ciężarówka ta brała udział poprzedniego dnia w kolizji z bmw i potrąceniu jego kierowcy. Szczurowscy policjanci ustalili także, że kierował nią 27-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. W ramach współpracy przekazali tą informację funkcjonariuszom z Tarnowa, którzy dokonali jego zatrzymania.

10 marca br. 27-latek w brzeskiej jednostce usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.

Sprawę kradzieży samochodu prowadzą tarnowscy śledczy, którzy przedstawili mu zarzuty mienia oraz kradzieży z włamaniem do samochodu i jego kradzieży.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Tarnów
13°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 18:57
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tarnowie

kiedy
2023-03-29 17:30
miejsce
Pałac Młodzieży w Tarnowie,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-29 20:30
miejsce
Pałac Młodzieży w Tarnowie,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Tarnowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-04 19:00
miejsce
Restauracja Pół na Pół, Tarnów,...
wstęp biletowany