5 kwiecień 2021

Kraków: Szpital Żeromskiego ma już wolontariuszy do pomocy na oddziale dziecięcym

fot. By Zygmunt Put - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88636971
Kilkanaście organizacji i ponad 50 osób będzie w najbliższych tygodniach pomagać na covidowym oddziale dziecięcym w szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. To wolontariusze, którzy odpowiedzieli na prośbę ordynator Lidii Stopyry.
REKLAMA

Zadaniem tych osób będzie opieka nad najmłodszymi pacjentami. W szpitalu tym rodzice towarzyszą dzieciom, często kilkunastotygodniowym i kilkunastomiesięcznym. Większość rodziców też ma covid, a w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia trafiają na oddział dla dorosłych.

W związku z pogarszającym się stanem zdrowia rodziców i brakiem wystarczającej liczby pielęgniarek, pod koniec marca ordynator oddziału dziecięcego covidowego Lidia Stopyra zwróciła się z prośbą o wolontariat w tym miejscu. Apel był skierowany głównie do osób zaszczepionych lub tych, które już przeszły infekcję.

Jak przekazał szpital, chętni szybko się zgłosili się i już ułożono grafik pracy wolontariuszy.

"Nasze pielęgniarki niestety nie były w stanie w ciągu 24 godzin być z dziećmi. Zaczęliśmy szukać wolontariuszy. I okazało się, że to bardzo łatwe zadanie. Bo ludzi dobrych wokół nas jest wielu, wielu, wielu. W ciągu jednego dnia ułożyliśmy grafik na najbliższe dwa tygodnie, a lista wolontariuszy składa się z kilkunastu organizacji i ponad 50 osób. Pandemia codziennie przynosi nam nowe niestandardowe wyzwania, udaje się sprostać nim dzięki Wam" – czytamy na profilu facebookowym lecznicy.

Wcześniej lekarze ze szpitala Żeromskiego wystosowali apel z prośbą o przekazywanie fotelików samochodowych, których brakowało w karetkach przewożących dzieci do lub ze szpitala. "Już dwie minuty po poście o akcji +Fotelik dla małego pacjenta+ rozdzwoniły się telefony, a w ciągu godziny udało się uzbierać niezbędny komplet. Dziękujemy Wam serdecznie. Akcja udana i dlatego można stwierdzić śmiało, że jest zakończona" – podała lecznica w mediach społecznoścuuowych.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tarnowie

kiedy
2021-11-05 19:00
miejsce
Centrum Sztuki Mościce, Tarnów,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-09 19:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa...
wstęp biletowany