16 kwiecień 2021

Małopolskie: dostawa sprzętu medycznego z RARS za ponad 9 mln zł

fot. PAP
Do Małopolski dotarła kolejna dostawa sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych z przeznaczeniem dla szpitali walczących z Covid-19 – podał w piątek wojewoda Łukasz Kmita. Łączna wartość zamówienia to ponad 9 mln zł.
REKLAMA

Jak poinformował wojewoda podczas briefingu, wśród dostarczonych przedmiotów jest zarówno specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym m.in. 30 respiratorów, 50 kardiomonitorów oraz cztery urządzenia do terapii nerkozastępczej, jak również różnego rodzaju środki ochrony osobistej: półmaski, kombinezony ochronne, fartuchy jałowe.

"To jest kolejna dostawa, która uzbraja małopolskie szpitale i samorządy w sprzęt, aby troszczyć się o zdrowie i życie mieszkańców" - zaznaczył wojewoda i zapewnił, że dostawa bez zbędnej zwłoki zostanie rozdysponowana do placówek zgłaszających takie zapotrzebowanie. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
małopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tarnowie

kiedy
2021-11-05 19:00
miejsce
Centrum Sztuki Mościce, Tarnów,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-04 19:00
miejsce
Centrum Sztuki Mościce, Tarnów,...
wstęp biletowany