Przejdź do treści
9°CPowietrze: bardzo dobre Biała: 83 cm opada sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:12 · zachód 17:27
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 16 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (druki nr 3147, 3225 i 3225-A)

22.10.2026 17:37, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 36

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek mniejszości 1

Za głosowało 175 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
175 42,9%
Przeciw
233 57,1%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
52

Procenty liczone od 408 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Tarnów

Za 4

Przeciw 5

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Tarnów

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3147, 3225, 3225-A

projekt dotyczy podniesienia pierwszego progu podatkowego do 130 tys. zł oraz wprowadzenie 24% stawki dla dochodów powyżej 130 tys. zł do 150 tys. zł., trzecia, najwyższa stawka 32% będzie dotyczyć dochodów powyżej 150 tys. zł.

Sprawozdawca: Tomasz Kostuś

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Tomasz KostuśKOSzanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Komisja Finansów Publicznych w dniu dzisiejszym rozpatrzyła zgłoszony wniosek oraz poprawki i rekomenduje ich odrzucenie...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO1560145011
PiS1471171029
Rozwój Plus4037003
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2102001
Konfederacja1615001
Centrum1501302
Polska 20501501401
niezrzeszeni71501
Demokracja Bezpośrednia44000
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej31002

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 10:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 18:05