3 maj 2021

KSP: w niedzielę policjanci przeprowadzili ponad 450 kontroli drogowych; nałożono 250 mandatów

fot. PAP
W niedzielę policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili ponad 450 kontroli, podczas których ujawnili blisko 300 wykroczeń, za które nałożono ponad 250 mandatów - poinformowała w poniedziałek Komenda Stołeczna Policji.
REKLAMA

Od soboty policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "Bezpieczna majówka 2021". Wzmożone kontrole zakończą się w poniedziałku wieczorem.

Jak poinformowała w poniedziałek na Twitterze Komenda Stołeczna Policji, w niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili ponad 450 kontroli, podczas których ujawnili blisko 300 wykroczeń, za które nałożono ponad 250 mandatów.

Ponadto KSP podała, że osiem osób kierowało pojazdami pod wpływem alkoholu. Odnotowano także dwa wypadki, w których dwie osoby zostały ranne. "Dzisiaj kolejny dzień działań" - przypomniała policja.

Jak informował wcześniej rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, wzmożone kontrole na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu. "Funkcjonariusze nie tylko będą mierzyć prędkość, ale przede wszystkim sprawdzać stan trzeźwości kierujących" - zapowiadał.

Z policyjnych statystyk wynika, że od 1 stycznia do 20 kwietnia 2021 r. na ulicach Warszawy zginęło dziewięć osób, rannych zostało 149. "Porównując do roku 2020 można zaobserwować spadek zdarzeń na drogach. W bieżącym roku odnotowaliśmy 131 wypadków i 6498 kolizji, natomiast w ubiegłym roku 151 wypadków i 7272 kolizje" - wyliczał Marczak.(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

mchom/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
małopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tarnowie

kiedy
2021-11-05 19:00
miejsce
Centrum Sztuki Mościce, Tarnów,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-04 19:00
miejsce
Centrum Sztuki Mościce, Tarnów,...
wstęp biletowany