3 maj 2021

Białystok: akcja szczepienia przy Pałacu Branickich wydłużona do wtorku

https://www.facebook.com/LubuskiUrzadWojewodzki/photos/p.4208364329193823/4208364329193823/?opaqueCursor=AboM52c_0BDfXmA6kRIE5heuS1v7e-CKMNmvJaktV2hcyZ-wD7tFYYKudY6OleL3HyCVpisGpbnww46QYCJ2QMXxA8deXpq
Akcja szczepienia przeciw COVID-19 przy Pałacu Branickich w Białymstoku potrwa do wtorku - poinformował w poniedziałek wieczorem Podlaski Urząd Wojewódzki. Przez trzy dni zaszczepiono w tym mobilnym punkcie ponad 1,3 tys. osób.
REKLAMA

Akcja "Zaszczep się w majówkę" trwa od soboty w 16 specjalnych punktach w całym kraju, w których dostępne są jednodawkowe szczepionki firmy Johnson&Johnson.

W Podlaskim punkt otwarto w sobotę w namiotach rozstawionych przed Pałacem Branickich w Białymstoku.

Mobilny punkt miał działać do poniedziałku do godz. 17. Jednak ze względu na duże zainteresowanie szczepieniami w tym punkcie, wojewoda podlaski zdecydował, że będzie on otwarty także we wtorek - poinformowała w poniedziałek wieczorem Kamila Ausztol z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

"Cieszę się, że mieszkańcy naszego regionu podchodzą do akcji szczepień odpowiedzialnie i mają świadomość, że szczepienia to główne narzędzie walki z epidemią koronawirusa. Chcemy dać szansę tym, którym w ciągu trzech dni majówki nie udało się zaszczepić na dziedzińcu Pałacu Branickich i przedłużamy akcję o jeden dzień" – powiedział cytowany w komunikacie wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Punkt będzie działał we wtorek w godz. 10-17. Ze szczepień w nim może skorzystać każdy, kto jest pełnoletni i jest uprawniony do szczepienia, czyli ma wystawione e-skierowanie na szczepienie.

Do punktu pierwotnie trafiło 2,5 tys. szczepionek, następnie zwiększono tę pulę do w sumie 3,5 tys. szczepionek. Z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w ciągu trzech dni zaszczepiono ponad 1,3 tys. osób, w poniedziałek było to 457 osób.

W poniedziałek od rana, mimo brzydkiej pogody, ustawiały się do punktu długie kolejki. Chętni przyjechali nie tylko z Białegostoku i okolic, ale także z innych miast w Polsce, m.in. z Warszawy. W ich ocenie, kolejki w białostockim punkcie były zdecydowanie krótsze niż w stolicy.

Punkt prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny, działają w nim trzy zespoły szczepienne. Jak informowano wcześniej, jeśli nie zostaną zużyte wszystkie szczepionki w mobilnym punkcie, zostaną one wykorzystane do szczepień w innych punktach szpitala. (PAP)

Autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tarnowie

kiedy
2021-11-05 19:00
miejsce
Centrum Sztuki Mościce, Tarnów,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-04 19:00
miejsce
Centrum Sztuki Mościce, Tarnów,...
wstęp biletowany